Nejlepší krabičková dieta Brno – recenze a zkušenosti

1. místo

Zdravé Stravování

Nejlepší keto dieta dle Keto Planety. Nejlepší poměr cena/kvalita.

2. místo

Diet Fresh Menu

Výborná, kvalitní keto dieta, menší variace jídel, výborné a kvalitní koktejly.

3. místo

Pepe Gym

Jeden z průkopníků keto diet v ČR, větší variace jídel, dobré jídla.

DESET nejlepších krabičkových diet v Brně

Krabičková dieta je v dnešní době velmi oblíbenou alternativou zdravého stravování. Výrobci nabízí různorodé varianty od hubnoucích diet až po diety pro seniory či udržovací kůry pro dobrou kondici. V Brně je z čeho vybírat. Představíme vám jednotlivé firmy, které krabičkové diety nabízí a jaké mají podmínky. Dále ceny jednotlivých krabiček a podmínky rozvozu.

1. místo

Zdravé Stravování

Rozvoz jídel na každý pracovní den, a to až v 5 porcích. Doba rozvozu je od 6 do 23 hodin nebo je možnost vyzvednutí na odběrném místě. Firma nabízí nutriční poradenství, což je skvělé, pokud tápete, který z programů si vybrat. Nedivíme se, zdravé stravování nabízí až 11 dietních programů. Máte z čeho vybírat. Cena od 439 Kč za celodenní stravu.

Nabízené programy:

Pro zdraví – nejvíce podobné menu běžné stravě, jedná se o oblíbený program, při kterém je patrný úbytek váhy

Pro zdraví+ – doplněný program o porci ovoce a zeleniny navíc

Bez masa – vhodný pro vegetariány, obsahuje dostatek živin tak, aby byl jídelníček pestrý a nebyli jste ochuzeni o důležité látky

Kombi week – ochutnávka ze všech nabízených programů vám zajistí výběr té správné diety; každý den okusíte jídlo z jiného jídelníčku

Meníčko – vhodné pro rodiny a jednotlivce, kteří se chtějí stravovat zdravě a nemají na vaření dostatek času

Pro mámy – skvělý program pro kojící maminky, které se ochuzují o výživné jídlo, které tolik potřebují

Speciální programy – keto dieta, Protein extra a Detox pro

Pro sportovce – Protein+ a Fit+

2. místo

Diet Fresh Menu

Rozvoz probíhá den dopředu, a to do 16 hodin. Hlavní rozdělení diet je pro muže a pro ženy. Liší se v součtu kalorií. Cena od částky 429 Kč na den bez rozvozu. S rozvozem min. cena 440 Kč na den. Možnost kontaktovat výživového poradce pro volbu správného režimu přímo pro vás.

Nabízené programy:

Hubnutí – pro muže do 7 000 KJ, pro ženy do 5 000 KJ. 

Něco mezi – skvělá varianta pro udržení váhy a dobrou kondici, pro ženy do 6 000 KJ a muže do 9 000 KJ

Udržení váhy – ženy do 7 000 KJ, muži 10 000 KJ

3. místo

Pepe Gym

Možnost osobního odběru nebo rozvozu v ceně od 49 Kč. Mimo Brno po domluvě. Na výběr z 6 programů, které vám dále přiblížíme. Cena krabiček od 410 Kč na den. Velikosti krabiček S, M, L a XL.

Nabízené programy:

Hubnutí – pro redukci váhy, pro dlouhodobé výsledky a hezkou postavu

Nabírání svalové hmoty – pro sportovce, vhodné při silovém tréninku

Udržovací – pro udržení váhy a dobrou kondici

Individuální – ve variantě pro vegetariány, pro vrcholové sportovce aj.

Výběr konkrétních jídel – můžete vybírat na e-shopu firmy a oni vám konkrétní porce dovezou

4. místo

FM Krabičky

Tři dietní programy od FM krabiček v 3 až 5 denních porcích. Cena od 390 Kč na den. Je možné objednat rozvoz ve večerních hodinách. Odběrná místa zatím nejsou k dispozici.

Nabízené programy:

Redukční – muž do 7 500 KJ a žena do 6 000 KJ.

Udržovací – muž 7 500 KJ a žena do 6 000 KJ

Nabírání svalové hmoty – muž do 9 000 KJ a žena 7 500 KJ

5. místo

Popapat

Nabízí až 6 porcí jídla denně. Rozvoz v ceně, možné vyzvednout na odběrném místě. Základní rozdělení na stravu pro muže a ženy, liší se v počtu kalorií. Cena od 339 Kč za den. Není možné upravit jednotlivé jídelníčky, pouze je možné vypustit ryby, ořechy, houby.

Nabízené programy:

Krabičková dieta klasik

Krabičková dieta vegetarián – bezmasá strava

Detox

Možnost firemního stravování

6. místo

Linie Box

Rozvoz po Brně do 50 Kč za jídlo. Možnost firemního stravování. Cena od 380 Kč na den. Jídlo je možné připravit pro alergiky či při intoleranci, rádi vám ho upraví dle vašeho přání a omezení. Možnost platit stravenkami.

Nabízené programy:

Hubnutí – pro ženy do 5 000 KJ a muže do 6 500 KJ

Hubnutí mini – pro ženy do 2 800 KJ a muže do 3 800 KJ

Udržování váhy – do 8 000 KJ a do 10 000 KJ

7. místo

Zkrabičky

Doprava jídel je v ceně krabiček. Jídlo vozí 5 krát týdně, a to od 6 do 23 hodin. Cena od 414 Kč za den. Krabičky z čerstvých surovin a možnost objednat jídlo i pro diabetiky a upravit jídelníček dle vašich preferencí.

Nabízené programy:

Kombi week – celý týden každý den jiné dietní jídlo, na zkoušku a snadný výběr té pravé

Programy pro každý den – Pro zdraví; Pro zdraví+; Salát+

Programy pro každý den s upraveným jídelníčkem – pro vegetariány a kojící matky

Programy pro sportovce – Protein+ a FIT+

Speciální programy – Protein extra, Detox PRO, Keto

8. místo

Zdravé Krabičky

Cena od 339 Kč za den. Až 6 jídel denně. Šest energetických variant od 5 000 do 10 000 KJ. Možnost vypustit ingredience, které vám vadí nebo na ně máte alergii či intoleranci.

Nabízené programy:

Celodenní strava – rozděleno na muže a ženy dle kalorií

5 denní Detox – pro očištění těla od nežádoucích látek

Celodenní strava vegetarián – bezmasá strava

9. místo

Antónia Mačingová

Krabičky od tří do pěti jídel denně. Cena od 307 Kč na den. Jedná se harmonizační stravování, při kterém se máte cítit lépe a svěže. Strava je upravená dle Antónie Mačingové, andragogičky.

28 denní harmonizační program – 3 až 5 jídel denně, možnost i bezlepkové verze

Celoroční udržující stravování – stravování podle semaforu dle Antónie Mačingové, systém dělené stravy

Stravování pro každého – vícedenní program, pro ty, kteří si ho chtějí nejdříve vyzkoušet

28 denní program bez masa – vhodný pro vegetariány nebo lidi, kteří netolerují maso

10. místo

Dietaline

Rozvoz krabiček v ceně. Cena od 350 Kč na den. Nabízí 8 dietních programů, jistě si z nich vyberete. Pro diabetiky, celiaky je možnost speciální stravy, je navýšena o 30 Kč/den. Dodávky sezónní zeleniny a ovoce a bez konzervantů.

Nabízené programy:

Redukce – ve variantě 5000 a 7 000 KJ

Fit – od 7 000 do 10 000 KJ

Low carb – nízkosacharidová strava, ve variantách 5 000, 7 000, 8 000 KJ

Celiak – vhodné pro lidi na bezlepkové stravě

Vegetarian – bezmasá strava, ve variantě 5 000, 7 000, 8 000 KJ

Laktóza – při alergii či intoleranci na laktózu

Dia – pro lidi trpící diabetem

Máma – 7 000, 8 000, 9 000 KJ

O krabičkových dietách

Krabičkové diety jsou v dnešní době velmi oblíbenou alternativou při dodržování zdravého stravování. V časovém presu a shonu, ve kterém dnes žijeme, mnohdy zapomínáme pravidelně jíst. Tím naše tělo trpí a zároveň se divíme, že máme nadváhu nebo pár kil navíc. Konzumovat jídlo častěji a v menších porcích než jste zvyklí, to je kouzlem krabičkových diet. Zasytí vás a dodají energii bez nabírání na váze a jojo efektu.

Co je to krabičková dieta?

Krabičková dieta je založena na pravidelném dávkování jídla, které je upravené dle kritérií dané diety. Cílem je stravování v kratších časových intervalech než jste byli doposud zvyklí. Uživatel krabičkové diety se drží striktního počtu krabiček a nejí nic jiného.

Jaké jsou její benefity?

S krabičkami se vám podaří zdravěji stravovat a také snižovat váhu, pokud trpíme nadváhou či obezitou. Je důležité, že si tělo zvykne na pevně danou a pravidelnou stravu, díky které se budete cítit daleko lépe. Jíst vyváženě a zdravě je to, co v dnešní době potřebuje opravdu každý.

Jak krabičková dieta vypadá?

Dieta se skládá z pravidelných přídělů porcí. Základem je energetická snídaně, díky které začnete den svěží a nastartovaní. Dále přichází na řadu lehká svačina tvořená z ovoce a zeleniny, ovšem opět v přiměřeném množství. K obědu vás pak čeká svěží a odlehčené jídlo. Tak, aby vás zasytilo a dodalo potřebné živiny. Odpoledne se podává další svačina, která se skládá ze zeleninového salátu. A k večeři porce jídla bohatá na proteiny.

Jaké potraviny se doporučují při krabičkové dietě?

Při této dietě se strava ideálně připravuje přesně na míru danému člověku. Je pro každého jedinečná, zvolená přesně tak, jak daný uživatel potřebuje. Základem efektivního stravování je dostatek čerstvé a syrové zeleniny i ovoce. Výhodné je vybírat z jídel, která jsou vařená a připravovaná ze sezónních surovin. Pokud je k jídlu pečivo, vždy je v omezeném množství a pouze celozrnné s dostatkem vlákniny. Pilířem diety jsou ryby a maso, jsou výborným zdrojem bílkovin. Dále je pro dietu stěžejní vyřazení cukru ze stravy, jen tak půjde váha dolů a zvýšený pitný režim. Pije se hlavně voda a bylinné čaje.

Tipy pro začátečníky

Při krabičkové dietě se nemusíte trápit počítáním kalorií, v tom je jistě výhoda. Vše máte perfektně odladěné v rámci krabiček, není nutné se stresovat, že jíte něco, co nemůžete. Doporučujeme vybírat krabičky s kvalitními potravinami. Pokud se rozhodnete si je tvořit doma sami, dopřejte si takové porce jídel, které vás zasytí. Vybírejte potraviny nejlépe v bio kvalitě, maso z volného chovu a co nejčerstvější. U ovoce a zeleniny si dávejte pozor na sezónní druhy, které nebyly dlouho skladované a jsou aktuálně sklízené. Pokud máte možnost nakupovat přímo od farmáře či pěstitele, je to ideální volba. Pokud se rozhodnete objednávat krabičky od výrobce, dbejte na složení, které je na jídlech uvedené. Vyhýbejte se náhražkám a konzervantům, které jídlo degradují.

Jaké jsou výhody krabičkové diety od specializované firmy?

Pokud s krabičkovou dietou začínáte a nemáte s ní žádné zkušenosti, je pro vás objednání diety jednoduchá a smysluplná volba. Krabičky jsou schvalované nutričním poradcem. Strava má správné složení i poměr tuků, sacharidů a bílkovin. Jídlo vám bude firma vozit domů nebo do práce připravené a nemusíte mít starost, co ten den budete jíst. Skvělá volba, pokud máte málo času a jste pracovně nebo rodinně vytížení. Jídlo je vyvážené, pestré a chutné. 

Kolik s krabičkovou dietou můžete zhubnout?

Na každého člověka působí krabičková dieta odlišně. Je to velice individuální a nedá se to říci obecně. Někdo hubne rychleji, někdo pomaleji. Pouhý odhad je 0,5 až 1 kg za týden. Měli byste si stanovit reálný cíl a ten se snažit naplnit.

Jaké jsou nevýhody krabičkové diety?

Mezi největší nevýhodu patří bezesporu cena diety, která může leckoho odradit. S objednáváním hotových jídel můžete pouze začít a po čase si již budete jistí, jak chody plnohodnotně skládat a v jak velkých porcích je jíst, abyste se cítili sytí. Udržení postavy tak, jak je vám příjemné, pro vás bude poté hračka. Proto základní vklad nemusí být na škodu ba naopak. U diety, kterou si doma budete připravovat sami, je jednoznačně negativem náročnost přípravy jídel, která může být v začátku nepříjemná a demotivující.

Jaké druhy diet krabičky na míru nabízí?

pro zdravý životní styl – strava s vysokým obsahem zeleniny a ovoce, s vyváženým poměrem živin

vegetariánské – bezmasá strava založená na rostlinných jídlech

veganské – bezmasá, bezvaječná a bezmléčná strava

pro kojící matky – speciální dieta s vyváženým poměrem živin pro kojící matky a jejich děti

keto dieta – neboli nízkosacharidová strava, založená na vyšším poměru bílkovin a tuků ve stravě, s minimem sacharidů

proteinová dieta – zaměřená na redukci váhy, s vysokým podílem proteinů (maso, mléčné výrobky aj.)

pro sportovce – speciálně upravená strava s vysokým obsahem bílkovin

Jak vybrat nejlepšího dodavatele krabičkové diety?

Zkuste vybrat takového, který nabízí dietu dle vašich preferencí. Dále se můžete nechat navést referencemi, které má dodavatel uvedené na webu. Pomoci vám mohou hodnocení na firemních profilech ve vyhledávači Google či ve firemním katalogu firmy.cz. Dalším důležitým parametrem je jistě doba dojezdu služby, aby se co nejvíce zachovala čerstvost jídel. A dále cena diety a zda má společnost i nějaké benefity navíc, např. k ruce nutričního terapeuta v případě potřeby, cvičící plán, konzultace v ceně a další.

Rozhodně je skvělé, pokud máte osobní doporučení od přátel nebo rodiny a o firmě již něco víte.

Dejte krabičkové dietě šanci

Krabičková dieta vám může pomoci se zorientovat, jak se správně a zdravě stravovat. Tedy základem je pravidelnost a efektivita v podávání jídel. Důležité je, proč chcete s krabičkovou dietou začít a jaká je vaše vnitřní motivace. Zda vám jde o základy zdravého stravování nebo o redukci váhy či udržení kondice. Váš cíl by měl být realistický a udržitelný. Pro dlouhodobé držení diety bude skvělé, pokud ji s vámi bude držet člen rodiny nebo kamarádka, se kterou budete moci o stravování mluvit a vzájemně se podporovat. Pokud vytrváte, výsledky se jistě dostaví. Záleží, kterou dietu si vyberete a proč s ní chcete začít. V začátcích je určitě dobré si nechat krabičky dovážet specializovanou firmou, kterou máte ověřenou buď z blízkého zdroje nebo jste se rozhodli dle referencí uvedených na webu. V případě, že si jste již jistí, jak mají krabičky zhruba vypadat a co mají obsahovat, můžete se na ně doma vrhnout svépomocí. Ušetříte a může vám to dodat inspiraci pro domácí vaření pro celou rodinu.