O nás

O KETO Planetě

KETO Planeta je český webový magazín zaměřený na bezsacharidové stravování, neboli keto životní styl. Píšeme o keto dietě, o low carb stravování, o účincích takového životního stylu a o spoustě dalších podobných témat.

Při slově „dieta“ si mnoho lidí představí drastické odepírání jídla, hladovění a podobně. To keto dieta není. Dieta je anglicky „strava“. Když držíme dietu, znamená to tedy, že dodržujeme určitý styl stravování.

V dnešní době to hodně z nás přehání se sacharidy. Sacharidy nejsou špatná potravina, ale když tvoří 90% našeho jídelníčku, je něco špatně. Při bezsacharidovém stravování se jim vyhnete a naučíte se tak klást důraz na svůj jídelníček. Ne nadarmo se totiž říká, že jsme to, co jíme.

Kde bereme informace

Informace uvedené na našich stránkách jsou vždy psané srdcem i hlavou. Informace čerpáme z rozsáhlých rešerší, lékařských správ, zahraničí, nebo zkušeností – vlastních i cizích. Pozor ale – nejsme zdravotní web vedený lékaři. Veškerá tvrzení které zde najdete tak nejsou lékařskými doporučeními. Pokud máte nějaký specifický problém, nebo problém léčebného rázu, poraďte se se svými lékaři.

Doufáme, že se vám u nás bude líbit...

… a že vám informace, které u nás naleznete skutečně k něčemu budou. Životní styl bez sacharidů je skvělou cestou ke zdravější postavě a šťastnějšímu životu. Pojďme to společně prozkoumat!