9 nejlepších KETO diet 2023 – srovnání, zkušenosti a recenze

1. místo

KetoMix

Výběr jídel: Velký
Cena za 1 porci: 33 – 38 Kč
Chuť: Chutná
Nejlepší keto dieta dle Keto Planety. Nejlepší poměr cena/kvalita.

2. místo

Chia Shake

Výběr jídel: Menší
Cena za 1 porci: 35 – 45 kč
Chuť: Chutná
Výborná, kvalitní keto dieta, menší variace jídel, výborné a kvalitní koktejly.

3. místo

KetoDiet

Výběr jídel: Velký
Cena za 1 porci: 46 – 52 kč
Chuť: Chutná
Jeden z průkopníků keto diet v ČR, větší variace jídel, dobré jídla.

Co je to ketodieta?

Keto dieta je styl stravování, při kterém z jídelníčku vysadíme sacharidy (jedna ze tří makroživin) a nahradíme ji bílkovinami a tuky. Je to také jeden z nejrychlejších zdravých způsobů hubnutí.

Keto dieta nese spousty názvů, můžeme ji znát pod pojmy jako keto dieta, low carb, nebo ketogenní dieta či ketonová dieta, nebo dieta bez sacharidů.

Keto dieta je vhodnou dietou pro každého, kdo chce rychlým a zdravým způsobem zhubnout. Pokud se tedy už dlouho snažíte o shození kil a stále se vám to nedaří, zkuste o keto dietě popřemýšlet – při správném dodržování je totiž velice účinná.

Co je to ketóza

Keto dieta funguje na principu ketózy, což je přirozený stav našeho organismu. Tělo se do ketózy dostane, když mu odepřete právě sacharidy. Ono totiž naše tělo čerpá energii právě ze sacharidů – konkrétně z glukózy, která se tvoří právě sacharidy. No a když mu tuto glukózu nedodáme, musí si najít jiný způsob, jak energii vytvářet. Začne tedy jako energii brát tuky – a to i ty tělesné, což má za výsledek rychlý úbytek váhy – a to na tucích. To zní dobře, že? 

Tělo se však nejprve musí do ketózy dostat. To trvá několik dnů, obvykle tak 2 – 6. Dejme tomu, že sacharidy vysadíme v pondělí. Ve středu, čtvrtek nebo pátek už bychom měli zpozorovat postupný přechod do ketózy.

S přechodem do ketózy se pojí tzn. ketochřipka. Jde o krátké období na začátku ketózy, kdy si naše tělo na tuto změnu zvyká. Nejedná se o nemoc, jen o reakci našeho organismu. Ketochřipka je celkově nepříjemné období (trvá většinou maximálně několik dní) a projevuje se mnoha nepříjemnými aspekty. Mezi nejčastější patří únava, slabost, malátnost či otupělost, bolesti hlavy, pocity nevolnosti, zácpa, podrážděnost nebo nervozita, nespavost, žízeň, nebo chutě, hlad a mnoho dalších.

Ne každý musí keto chřipku zažít. Pro někoho je přechod do ketózy téměř bezpříznakový. U někoho se zase může objevit jen lehká bolest hlavy a únava a někdo může chytit černého petra a mít snad všechny příznaky. Každopádně tak či tak, ketochřipka brzy zmizí, trvá většinou den, dva. Poté jste úspěšně v ketóze – a toto obddobí je již naprosto stejné jako běžný život.

Ano. Existují například takzvané keto proužky, nebo keto pásky, které se dají koupit v lékárně. Jsou to takové papírové proužky, které namočíte do vaší moči. Pásky se potom zbarví. Podle toho, jaká vám vyjde barva zjistíte, zda jste v ketóze či nikoliv. Proužky jsou dost přesné a můžete je použít třeba na začátku, na zjištění, zda už v ketóze jste, nebo i v průběhu, abyste zjistili, zda se v ketóze udržujete.

Keto dietu byste pokud možno porušovat neměli. Vypadnete tak totiž z ketózy a poté so do ní musíte navracet. Mimo jiné to zpomaluje vaše hubnutí. Když už ale keto dietu porušíte, hlavně si to nevyčítejte a nekončete s celým hubnutím. Pro příště se poučte, ale pro teď jednoduše “začněte znova” – vraťte se do ketózy a pokračujte tam, kde jste přestali. Pokud keto dietu porušíte, neznamená to, že se vám vrátí celá váha nahoru. Pouze se hubnutí pozastaví. A když se zase během pár dní dostanete do ketózy, za chvíli ani nebudete vědět, že jste něco porušili.

Zajímají vás podobné články? Přečtěte si další srovnání nejlepších keto diet! | PŘEČÍST →

Proč s keto dietou začínat

Existuje spoustu důvodů, proč s keto dietou vůbec začínat. Několik hlavních si teď řekneme.

Pro váhový úbytek. To je asi nejčastější důvod držení keto diety. Keto dieta je rychlá a efektivní a i docela příjemná dieta, se kterou se hubne o sto šest. díky ketóze skutečně funguje téměř na každého a je tak jednoduché s ní shodit velké váhové úbytky, nebo i “posledních pár kileček”.

Pro zlepšení zdraví. To je další důvod držení keto diety. Při keto dietě nejíme sacharidy. A v dnešní době jíme sacharidů přebytek. Pokud je vysadíme, nebo omezíme, může to mít pozitivní dopady na naše zdraví. Můžeme tak předejít některým nemocem a celkově našemu organismu pomoct.

Další důvod – pro zbavení se závislosti na cukru. Spousta z nás má problém nejíst cukrovinky, sladkosti a jednoduše nemlsat. A u spousty z nás to může být způsobené dokonce až závislostí na cukru – je totiž velice jednoduché si ji vytvořit. Aby taky ne, když je cukru všude kolem nás spousta – nachází se i v potravinách, ve kterých byste to třeba vůbec nečekali. Při keto dietě je cukr zakázaný a je tak jednodušší si od něj odvyknout.

Dále se keto dieta může držet pro zlepšení celkového stylu jezení a jídelníčku. Při keto dietě musíme totiž dodržovat určitá pravidla a dávat pozor na to, co jíme. To nás následně naučí klást důraz na výběr potravin a více se zajímat o zdravý životní styl. Mimo jiné nám keto dieta i pomůže naučit se jíst více zeleniny či ovoce a jednoduše změnit naše vnímání jídelníčku.

V neposlední řadě se keto dieta může držet z nařízení vašeho lékaře. Keto dieta byla úplně původně vyvinuta pro boj s epilepsií a mimo jiné může pomáhat i s dalšími onemocněními. V takovém případě je však vhodné poradit se s vaším lékařem a nedávat pouze na rady na internetu. 

Co je lepší: keto dieta po domácku, nebo kupovaná keto dieta?

Pro začátečníky asi kupovaná dieta. Pro zkušené se hodí pokračovat po domácku. Ono je totiž dost těžké ze začátku vůbec vymyslet, co vlastně jíst. Zakoupení keto diety u nějaké společnosti vám pomůže se dostat do ketózy, zorientovat se v tom jídelníčku, zjistit, co vlastně jíst můžeme a co naopak nejíst a celkově si na keto dietu zvyknout. Poté, co s koupenou keto dietou úspěšně zhubnete a zvyknete si na stravu, můžete se buďto vrátit k běžnému (ale zdravému) jídelníčku, nebo pokračovat v low carb stravování po domácku. 

Dieta se hodí téměř pro každého, kdo chce jednoduše zhubnout, naučit se jíst zdravěji, klást důraz na svůj jídelníček, nebo prostě vysadit sacharidy. 

Nehodí se pro těhotné či kojící ženy. Není vhodná také pro ty, kteří mají nějaké onemocnění. Pokud máte zdravotní problémy, určitě se před začátkem diety poraďte s lékařem.

Dále je vhodné říct, že keto dieta a ketóza nemusí sedět úplně každému. Může se stát, že vám vysazení sacharidů nebude dělat dobře, přece jen, je to velká změna.

Po zakoupení keto diety následuje několik fází. U každé společnosti se to lehce liší, ale většinou je to nějak následovně:

Fáze 1 – kdy nejíte nic jiného, než zakoupené produkty. Cílem je dostat se do ketózy a nastartovat dietu. V této fázi setrváváte většinou cca 1 – 4 týdny, podle toho, jak dlouho se chystáte dietu držet.

Fáze 2 – v této fázi začínáte do jídelníčku vkládat i vlastní jídla. Vše ovšem musí být bezsacharidové. Recepty na bezsacharidová jídla se dají nalézt na internetu, nebo třeba na facebookových skupinách. Některé společnosti vám dokonce i recepty zašlou společně s keto dietou. Tato fáze trvá nejdelší dobu, kdy se v podstatě dostáváte na svou vysněnou váhu.

Fáze 3 – v této fázi byste již měli být téměř na své ideální váze. Často se doporučuje ještě nějakou dobu ponechat například 1 jídlo od společnosti v jídelníčku a zbytek si vařit, nebo už úplně přejít na vlastní jídelníček. Tak či tak byste ve fázi 3 již měli být spokojení se svou váhou.

Jak jsme již zmiňovali, fáze jsou detailně popsány u každého prodejce. Mimo jiné má většina legitimních prodejců zákaznickou podporu, takže když si třeba nevíte rady, stačí jim napsat a oni vám již poradí.

Při keto dietě sportovat nemusíte. Dokonce naopak, na začátku se to ani nedoporučuje. V průběhu keto chřipky může být vaše tělo docela slabé. Později, v průběhu diety sportovat určitě můžete. Ale efekt dieta bude mít, i když se nebudete potit v posilovně. Takže nebojte. Zhubnout můžete i když máte třeba málo času a nestíháte tak pořádně sportovat.

1. místo

KetoMix

Výběr jídel: Velký
Cena za 1 porci: 38 -41 Kč

KetoMix je jedna z nejlepších českých značek a výrobců keto diet v české republice. Jídla mají chutná, kvalitní a jednoduchá na přípravu, navíc v balíku dostanete spoustu pokrmů. U KetoMix si můžete vybrat několik plánů, které se liší množstvím porcí a délkou – podle toho, kolik chcete zhubnout.

Po objednání vám dietu do 3 dnů doručí a vy můžete začít hubnout. KetoMix svým zákazníkům i přikládá manuál s vysvětlením keto diety, postupem, jak dietu držet a recepty, které můžete vyzkoušet. Pokud byste si náhodou nevěděli rady, mají i zákaznickou podporu, která je vám k dispozici buďto na chatu, nebo na telefonu.

Ceny KetoMix jsou oproti konkurenci příjemné. Může vás zarazit vyšší jednorázová investice, ale tak je tomu u všech keto diet – a navíc, platíte za jídlo, které nebudete následující týdny / měsíce kupovat, takže se vám peníze vlastně vrátí.

Pomocí BMI kalkulačky zjistíte, ke které skupině momentálně patříte a nabídne se vám dietní plán pro určitý počet týdnů s přesným výpočtem porcí, které můžete na stránkách objednat. Pokud si chcete výběr usnadnit, máte možnost objednat si výhodný balíček na plánovaný počet týdnů, ke kterému obdržíte dietní plán. Proč svěřit důvěru právě KetoMix?

 • poradenství výživového specialisty 7 dní v týdnu
 • pestrá jídla na celý den
 • výhodné balíčky pro všechny fáze diety
 • balíčky pro muže
 • recepty uvedené na webových stránkách pro každou fázi
 • věrnostní program

KetoMix je jednou z nejlepších voleb a pokud si nevíte rady, kterou z těch keto diet vybrat, KetoMix můžeme s klidným srdcem doporučit.

3. místo

KetoDiet

Výběr jídel: Velký
Cena za 1 porci: 44 -46 Kč

KetoDiet je jeden z průkopníků keto diety v ČR. V oblasti keto diet u nás byli jedni z prvních, ne-li úplně první. Jsou tedy také jedni z nejznámějších. Jídla mají chutná, přípravu jednoduchou a kvalitou jsou taky nahoře. Stejně jako Ketomix, mají na výběr spoustu pokrmů. KetoDiet má tři plány, vyberete si podle toho, kolik chcete zhubnout. Pro úspěšnou keto dietu je nutné si vždy objednat dva balíčky – balíček pro první krok a balíček pro druhý krok. Poté už jen počkáte, než vám dieta dorazí a můžete začít hubnout.

Ceny diety od KetoDiet jsou lehce vyšší než naše první místo, ale jsou vysoce kvalitní a jídla jsou opravdu chutná. Mají zákaznickou podporu a to ve formě chatu na jejich webu, chatu na facebooku, či emailu.

Dietní plán u KetoDiet je rozdělen na 3 skupiny – basic, medium a intense. K určení správného plánu pro vás slouží přesná BMI kalkulačka, která bere v úvahu i obvod pasu a boků. Vybrat si můžete mezi kombinovanou a nápojovou verzí. Obě jsou přizpůsobeny potřebám uživatele v dané skupině a nabízí vyvážený nízkosacharidový jídelníček. Proč právě KetoDiet?

 • pestrá a vyvážená strava s dostatkem vitamínů a minerálů
 • přehledný výběr balíčků pro každý krok dietního plánu
 • kombinovaná a nápojová verze
 • přehledně zpracovaná brožura dietních plánů ke stažení
 • ochutnávkový balíček

KetoDiet je jednou ze skvělých voleb v oblasti keto diety. Jedná se o spolehlivého a kvalitního výrobce.

2. místo

Chia Shake

Výběr jídel: Menší
Cena za 1 porci: 29 -34 Kč

Další skvělou keto dietou je dieta od Chia Shake. Chia Shake je poměrně novější keto dieta a navíc se nespecializují pouze na keto dietu, ale celkově na různé typy bezsacharidových diet. Můžete si zde například vybrat “low carb” dietu, což je taková méně striktní obdoba keto diety, dukanovu dietu, což je spíše bílkovinná dieta a další. Při keto dietě mají také několik plánů, podle toho, kolik chcete zhubnout. 

Ceny mají již poněkud vyšší, než prapůvodně mívali, ovšem kvalitou jsou vysoko. Jídla mají chutná a jednoduchá na přípravu. Mají o něco menší výběr jídel než například KetoMix či KetoDiet, ovšem mají výborné koktejly. Mají zákaznickou podporu ve formě chatu, pro případ, že si s dietou nevíte rady, nebo prostě potřebujete s něčím poradit. 

Záměrem ChiaShake je nabídnout cenově dostupný dietní plán. Zvolit si tak můžete návrh pro hubnutí, zdravou výživu, fitness nebo vegan. S jídlem ze superpotravin nemusíte cvičit, nebudete mít hlad a přesto zaručují rychlý a zdravý účinek bez jojo efektu. Proč zvážit hubnutí s ChiaShake?

 • vyvážená jídla ze superpotravin
 • výhodné dietní balíčky
 • rychlá příprava jídel
 • dostatek vitamínů a minerálů
 • určené produkty vhodné pro vegany

Chia shake je určitě výbornou volbou, pokud hledáte keto dietu.

4. místo

KetoFit

Výběr jídel: Střední
Cena za 1 porci: 36 -39 Kč

Dalším z parádních výrobců keto diety je KetoFit. Jde o českého výrobce, jídla jsou kvalitní, chutná a rychle se připravují. Co se týče výběru variací pokrmů, mají spíše menší výběr. Cenově je KetoFit takový zlatý střed, spíše nižší. Při jakémkoliv problému nebo dotazu můžete kontaktovat zákaznickou podporu buďto telefonicky, nebo přes okénko chatu.

Dieta s KetoFit slibuje rychlé dosažení vašeho cíle bez ztráty energie. Navržené dietní plány jsou cílené především pro ženy. Rozdělují se do 4 skupin podle výpočtu BMI kalkulačky a každé skupině nabízí balíček navržený pro přidělenou skupinu. Jídla jsou obohacená o vitamíny a minerály prospěšné pro vlasy, nehty a pleť. Co vás čeká s KetoFit?

 • jednoduchá a rychlá příprava jídel
 • dostatečné množství vitamínů a minerálů
 • průvodce hubnutím v podobě e-book zdarma
 • zkušební balíček pro ochutnání 
 • cílená dieta zaměřená pro ženy

KetoFit je skvělou volbou, pokud se rozhodujete o pořízení keto diety.

5. místo

It's My Life

Výběr jídel: Velký
Cena za 1 porci: 44 -48 Kč

Další keto dietou je It’s My Life. Jedná se o výživové poradenství a výrobce keto diety. Má výhodu oproti ostatním a to tu, že na začátku můžete zajít za výživovým poradcem a nechat si celou dietu vysvětlit. Mimo jiné se zde za příplatek můžete nechat zvážit či změřit a nechat si poradit s jídelníčkem. It’s My Life je poradenství zaměřené speciálně na keto dietu, ale pokud se rozhodnete jinak, zvládnou vám vytvořit i klasický jídelníček na míru.

Co se týče keto diety tak si ji můžete objednat i bez návštěvy poradců. Fungují i jako běžný eshop. Cenově jsou o něco vyšší než běžné keto diety. Máte však přesně daný jídelníček a spoustu variací jídel. Takže je to něco za něco.

Česká firma nabízí dietní plán v 5 krocích. Zaručuje rychlé a snadné hubnutí bez hladovění a jojo efektu. Zvolit si můžete dle vašeho cíle dietní plán S, M, L, XL nebo XXL. Nabídne se vám hezky zpracovaný a detailní rozpis všech 5 kroků a návrh vhodného balíčku na určitý počet týdnů. Jestliže nechcete kupovat zajíce v pytli, objednejte si jeden z ochutnávkových setů.

 • srozumitelně zpracovaný dietní plán
 • detailně popsaný každý z kroků
 • ochutnávkové balíčky za výhodné ceny
 • široký výběr keto produktů 
 • prodej fitness coffee

It’s My Life je určitě skvělá volba pro někoho, kdo chce kvalitní keto dietu a popřípadě i návštěvu odborných poradců na výživu.

6. místo

Prodietix

Výběr jídel: Velký
Cena za 1 porci: 52 -56 Kč

Další z ketonových diet je Prodietix. Jedná se o Francouzskou keto dietu vhodnou pro někoho, kdo chce plán opravdu na míru. Celý proces keto diety je zde o něco složitější než u zbytku keto diet, ovšem je o dost více personalizovaný. Máte na výběr z mnoha typů diet a mnoha plánů, aby byly co nejpodobnější vaší postavě a vysněné váze. Jídel mají mnoho a na webu mají k dispozici i spoustu keto receptů.

Prodietix je jedna z dražších variant keto diety, obzvláště v porovnání s ostatními. Jinak je to ale skvělá volba v oblasti keto diet.

7. místo

Mix & Slim

Výběr jídel: Menší
Cena za 1 porci: 30 – 40 Kč

Firma Mix&Slim nabízí produkty pro možnost rychlého hubnutí bez hladovění. Výběr produktů není příliš rozmanitý. Zato je ale přehledný a někomu může vyhovovat lépe, než kdyby se měl ztrácet v širokém výběru různých jídel, doplňků a koktejlů. Dietní balíčky vás nasměrují podle vašeho záměru k hubnutí od jednoho do osmi týdnů, při kterých můžete zhubnout až 15 kg.

 • dietní balíčky na vybraný počet týdnů
 • jídla s obsahem vitamínů a minerálů
 • dietní plány pro více druhů diet (keto, dukanova, atkinsonova,low carb nebo proteinová)
 • dostatek vlákniny
 • rychlá příprava jídel

8. místo

DailyMix

Výběr jídel: Velký
Cena za 1 porci: 45-52 Kč

Na webových stránkách DailyMix vás čekají přehledně rozdělené kategorie nabízených potravin s nízkým obsahem sacharidů. Orientovat se ve výběru je velmi snadné a vhodné především pro každého, kdo již má svůj dietní režim naplánovaný a hledá vhodné a výživné potraviny pro celý den. Z výhodných balíčků si můžete objednat ochutnávkový, snídaňový nebo balení dalších jídel za příznivou cenu.

 • bohatý výběr jídel s nízkým obsahem sacharidů
 • rychlá příprava jídel
 • výhodné balíčky 
 • přehledný výběr jídel dle kategorie
 • zákaznická podpora 7 dní v týdnu

9. místo

MyKeto

Výběr jídel: Střední
Cena za 1 porci: 56 – 60 Kč

Rodinná firma nabízí redukční dietní plán na principu úplného nasycení s vysokým obsahem bílkovin a vlákniny. Hubnutí je rozděleno do 4 fází a dietní plán nabízí verzi od S do XXL. Pro každou skupinu je určen balíček nízkosacharidových proteinových jídel s jídelníčkem zdarma. Pokud budete sdílet svůj úspěch s MyKeto dietou, můžete se těšit na atraktivní odměnu.

 • bonusový program
 • keto jídla balena po jednotlivých porcích
 • rychlá a snadná příprava vhodná i na cesty
 • produkty doplněny o důležité vitamíny a minerály

Na závěr

Keto dieta je rozhodně jedna z nejlepších diet na trhu. Jedná se o jeden z nejrychlejších způsobů jak zhubnout a je to zdravá metoda. Nemusíte nijak hladovět, ani dokonce sportovat. Pokud stále dokola zkoušíte zhubnout, ale nevíte, jak na to, keto dieta může být právě to, co vám pomůže. Proto ji určitě doporučujeme vyzkoušet.