Nejlepší krabičková dieta Praha – recenze a zkušenosti

Jedenáct nejlepších krabičkových diet v Praze

Krabičkovou dietou si můžete značně ulehčit život. Pomůže vám s nastavením porcí jídel tak, aby pro vás byly zdravé a vy se cítili skvěle a sytě. Efektivním stravováním docílíte hubnutí, které je ovšem velmi individuální. Dieta je skvělá i pro udržení kondice. Je dobré si nastavit realistický cíl, kterého se budete držet. Zvolit můžete jakýkoli dietní styl, který vám sedne. Na výběr je nepřeberné množství od různých výrobců. Důležité je dbát na kvalitní a čerstvou stravu, která je nejlépe v bio kvalitě a přímo od farmářů. Maso je vhodné volit z volného chovu.

Přinášíme vám výběr produktů od pražských dodavatelů krabičkových diet, věříme, že si vyberete pro vás tu pravou.

1. místo

Nutrition PRO

Nutritionpro nabízí hubnoucí, nabírací, udržovací program a dále verzi oběd + večeře. Cena se pohybuje od 559 Kč. Dovoz po Praze je v ceně a je možnost si jídlo vyzvedávat na odběrném místě. Na výběr je z 2 až 5 jídel, a to v měsíční až dvouměsíční kůře. Na webu nabízejí možnost konzultace s nutričním poradcem, což jistě oceníte, pokud si nejste jistí nastavením diety.

Program hubnoucí

Jak název napovídá, jedná se o program na snížení hmotnosti. Zahrnuje tří až pětichodové menu.

Program nabírací

Udržte se v kondici a zvolte program, díky kterému se vám podaří udržet svalovou hmotu. Vhodné pro sportovce.

Program udržovací

Udržovací kůra je nejpodobnější klasické stravě. Jedná se o menu, které je vhodné pro aktivní seniory nebo lidi, kteří si svou váhu chtějí udržet.

Oběd + večeře

2. místo

Zdravé Stravování

Zdravé stravování má pro vás širokou paletu dietních stravovacích programů, vybere si opravdu každý. Nabízí nutriční poradenství, které vám pomůže při nastavení jednotlivých diet. Na výběr je z 11 programů zdravého stravování, které vám zajistí stravu přesně dle vašich potřeb a preferencí. Cena se pohybuje za celodenní stravu cca 500 Kč, oběd a večeře cca 300 Kč. Rozvoz jídel je od 6 do 23 hodin. Nabídky jídel v rozsahu od 5 000 do 10 000 KJ.

Dieta pro zdraví

Jedna z nejoblíbenějších diet, díky které pro vás bude přechod na zdravé stravování pozvolné a příjemné; jedná se o stravování, při kterém budete redukovat tuk a hubnout.

Dieta pro zdraví+

Dieta, která je obohacena o denní dávku zeleniny a ovoce mezi jednotlivá jídla tak, aby byl zaručen dostatečný příjem vitamínů, minerálů a vlákniny.

Dieta kombi Week

Dejte šanci ochutnávce z 5 dietních programů, které má firma na výběr. Na základě toho si jistě vyberete ten, který vás nejvíce zaujme.

Meníčko

Skvělá volba pro rodiny, které nemají moc času na vaření nebo seniory, kteří se chtějí zdravě stravovat. Denní výběr až z 8 jídel, velká variabilita.

Dále jsou na výběr sestavy pro sportovce Protein+ a Fit+. Bezmasý program a speciálně navržený plán pro kojící matky. Pro energii Detox Pro, Keto dieta pro rychlý úbytek hmotnosti a Protein Extra pro snadnou redukci tuku.

Skvělé je i nastavení jídelníčku na míru, pokud máte nesnášenlivost na některou z potravin nebo vám jednoduše něco z pokrmů nechutná.

3. místo

Mychef Kitchen

Krabičkové diety v TOP kvalitě. Firma nabízí speciální stravu pro Low carb dietu bez lepku a cukru. Jídlo v pěti denních porcích od 1 200 do 3 000 kalorií. Doručení po Praze kamkoli nebo možnost vyzvednutí na samoobslužných místech.

Program Healthy balance

Dieta založená na pestrém jídelníčku. Vše vždy bez lepku a cukru. Program zvyšuje obranyschopnost a pomáhá udržovat střeva zdravá.

Keto program

Speciálně upravený dietní režim pro keto stravu. Díky snížení sacharidů na 15 % docílíte zdravého a rychlého hubnutí.

Mediterranean program

Dieta obsahuje jako jediná z nabídky lepek, ale stále bez obsahu cukru. Z tohoto programu je možné odstranit potraviny, které vám vadí nebo je netolerujete.

Dále pak nabízí Paleo dietu, Pesce program v bezmasém módu a Vege program pro vegetariány.

4. místo

Ježkovy Krabičky

Krabičky jsou připravované pro ženy, 5 000-6 000 KJ, pro muže 7 000-8 000 KJ, dále Medium obsahující přesnídávku, oběd a svačinu a v dalších speciálních variantách. Rozvoz po Praze a možnost vyzvednutí na odběrném místě. Bezmasá varianta pro vegetariány. Programy od 240 Kč do 430 Kč za den. Rozdělení není dle diet, ale dle denního rozložení jídel.

Nabízené krabičky:

Celodenní set

Celodenní set vegetarián

Medium set – přesnídávka, oběd, svačina nebo snídaně, oběd, svačina

Snídaně, večeře nebo snídaně, přesnídávka, svačina

Oběd, večeře nebo oběd a večeře vegetarián

5. místo

Chutná Dieta

Diety jsou rozdělené v kategorii pro muže a ženy. Dále se dělí na programy dle preferencí uživatele. Tedy, zda chce zhubnout, udržovat se fit nebo pro sportovce a aktivní lidi. Rozvoz po Praze a okolí je zdarma. Dále je možné vyzvednout na odběrných místech, kdy se vám to hodí. Je dodáváno 5 jídel denně.

Redukční

Při sedavém zaměstnání a menší aktivitě. Program je sestaven tak, aby tělo začalo hubnout, i když nemáte tolik pohybu. Energetická hodnota od 5 400 do 6 000 KJ.

Balanční

Od 8 000 do 8 600 KJ. Pro udržení své váhy.

Aktiv

Pro sportovce, kteří chtějí nabrat svalovou hmotu. Energetická hodnota od 11 500 až 12 100 KJ.

6. místo

Fit Kitchen

Firma nabízí varianty s masem i bez masa. Má na výběr více programů. Od 1 000 do 2 500 kalorií. Doprava je v ceně a je možnost vyzvedávat na odběrném místě v Karlíně. Fitkitchen vám zajistí 3 a 5 jídel denně. Cena od 89 Kč za porci.

SuperFit

Dovoz 3 jídel denně, do 1 000 kalorií. Vhodný pro redukci váhy.

Fit

Do 1 200 kalorií. Pro hubnutí a udržení váhy. Obsahuje 3 jídla denně.

Balance

Program Balance je do 1 500 kalorií a obsahuje 4 jídla denně. Pro ty z vás, kteří chcete zdravě jíst a udržovat se v dobré kondici.

Daily

Do 2 000 kalorií, v 5 porcích denně. Vhodný pro sportovce a úspěšný trénink.

Power

Do 2 500 kalorií, pro profi sportovce pro nárůst svalové hmoty.

7. místo

Fit Strava

Dietní programy jsou zde na výběr od 5 000 do 10 000 KJ. Doprava 120 Kč nebo vyzvednutí na odběrném místě. Cena od 330 Kč za den, záleží dle preferencí a výběru. Dietní plán je od 5 do 24 dní.

Na výběr z diet:

5 000 KJ

Pro snadné hubnutí, při sedavém zaměstnání.

6 000 KJ

Vhodná při kilogramech navíc. Vhodná pro redukci váhy.

7 000 KJ

Výběr pro pány, pokud trpí vysokou váhou a snaží se ji snížit.

8 000 KJ

Pro udržení stávající váhy a udržení se ve formě. Pro muže při hubnutí.

10 000 KJ

Pánové, pokud máte ideální váhu a chcete si ji zachovat, zvolte tento program, který vám s tím pomůže.

8. místo

Nutric Bistro

Doprava v ceně nebo možnost vyzvednout na odběrném místě. Cena od 510 Kč na den. Skvělá volba, pokud držíte Low carb nebo Paleo dietu. Na výběr ze tří diet.

LowCarb

Nízkosacharidová dieta, která je vhodná, pokud chcete váhu snížit nebo si ji chcete zachovat. Jedná se o zdravé stravování, které je založené na příjmu bílkovin a zdravých tuků. Naopak sacharidy jsou u této diety na minimu.

Paleo dieta

Pro zdraví styl a méně zánětů v těle zvolte Paleo dietu. Je vhodná, pokud trpíte na kožní problémy, záněty ve střevech apod.

Fit

Dieta založená na zdravém menu. Vhodná pro sportovce a aktivní lidi.

9. místo

ABC Dieta

Firma nabízí 7 dietních forem diet. Vyzvednutí na odběrném místě nebo funguje rozvoz domů, který je za příplatek. Cena od 424 Kč na den.

Dietní programy:

Klasická – pro hubnutí a zdraví

Vegetariánská – bezmasá strava

Bezlepková – bez obsahu lepku, vhodná pro alergiky

Diabetická – při diabetu/cukrovce

Bezlaktózová – při alergii na laktózu

Keto dieta – pokud se rozhodnete držet keto dietu, která je založená na poklesu příjmu sacharidu pod 15 %

Individuální – dle specifických potřeb klienta

10. místo

Vital Box

Široký výběr dietních nabídek. Cena od 390 Kč/den. Rozvoz za 99 Kč, doručení na výdejní místo za 39 Kč.

Programy:

hubnoucí – pro zdravé a pozvolné snižování váhy

udržovací – pro udržení stávající váhy

nabírací – pro sportovce a aktivní uživatele

sacharidové vlny – pro kulturisty

mama program – pro kojící maminky

premium program – kuchař jen pro vás

FIT jídla

11. místo

Dieta v Krabičce

Programy od 5 000 do 10 000 KJ. Cena od 349 Kč na den. Rozvoz po Praze v ceně objednávky. Možnost konzultace s výživovým poradcem.

Výběr diet:

Slim, 5 000 KJ – pro ženy, které nemají dostatek aktivity, pro nastolení zdravého a pravidelného stravování

Slim FIT 7 000 KJ – pro ženy s větší fyzickou zátěží, pro dlouhodobý úbytek váhy

FIT 8 000 KJ – pro muže, kteří nemají příliš aktivity

Balance 10 000 KJ – pro dlouhodobou redukci váhy hlavně u mužů

O krabičkových dietách

Krabičkové diety jsou v dnešní době velmi oblíbenou alternativou při dodržování zdravého stravování. V časovém presu a shonu, ve kterém dnes žijeme, mnohdy zapomínáme pravidelně jíst. Tím naše tělo trpí a zároveň se divíme, že máme nadváhu nebo pár kil navíc. Konzumovat jídlo častěji a v menších porcích než jste zvyklí, to je kouzlem krabičkových diet. Zasytí vás a dodají energii bez nabírání na váze a jojo efektu.

Co je to krabičková dieta?

Krabičková dieta je založena na pravidelném dávkování jídla, které je upravené dle kritérií dané diety. Cílem je stravování v kratších časových intervalech než jste byli doposud zvyklí. Uživatel krabičkové diety se drží striktního počtu krabiček a nejí nic jiného.

Jaké jsou její benefity?

S krabičkami se vám podaří zdravěji stravovat a také snižovat váhu, pokud trpíme nadváhou či obezitou. Je důležité, že si tělo zvykne na pevně danou a pravidelnou stravu, díky které se budete cítit daleko lépe. Jíst vyváženě a zdravě je to, co v dnešní době potřebuje opravdu každý.

Jak krabičková dieta vypadá?

Dieta se skládá z pravidelných přídělů porcí. Základem je energetická snídaně, díky které začnete den svěží a nastartovaní. Dále přichází na řadu lehká svačina tvořená z ovoce a zeleniny, ovšem opět v přiměřeném množství. K obědu vás pak čeká svěží a odlehčené jídlo. Tak, aby vás zasytilo a dodalo potřebné živiny. Odpoledne se podává další svačina, která se skládá ze zeleninového salátu. A k večeři porce jídla bohatá na proteiny.

Jaké potraviny se doporučují při krabičkové dietě?

Při této dietě se strava ideálně připravuje přesně na míru danému člověku. Je pro každého jedinečná, zvolená přesně tak, jak daný uživatel potřebuje. Základem efektivního stravování je dostatek čerstvé a syrové zeleniny i ovoce. Výhodné je vybírat z jídel, která jsou vařená a připravovaná ze sezónních surovin. Pokud je k jídlu pečivo, vždy je v omezeném množství a pouze celozrnné s dostatkem vlákniny. Pilířem diety jsou ryby a maso, jsou výborným zdrojem bílkovin. Dále je pro dietu stěžejní vyřazení cukru ze stravy, jen tak půjde váha dolů a zvýšený pitný režim. Pije se hlavně voda a bylinné čaje.

Tipy pro začátečníky

Při krabičkové dietě se nemusíte trápit počítáním kalorií, v tom je jistě výhoda. Vše máte perfektně odladěné v rámci krabiček, není nutné se stresovat, že jíte něco, co nemůžete. Doporučujeme vybírat krabičky s kvalitními potravinami. Pokud se rozhodnete si je tvořit doma sami, dopřejte si takové porce jídel, které vás zasytí. Vybírejte potraviny nejlépe v bio kvalitě, maso z volného chovu a co nejčerstvější. U ovoce a zeleniny si dávejte pozor na sezónní druhy, které nebyly dlouho skladované a jsou aktuálně sklízené. Pokud máte možnost nakupovat přímo od farmáře či pěstitele, je to ideální volba. Pokud se rozhodnete objednávat krabičky od výrobce, dbejte na složení, které je na jídlech uvedené. Vyhýbejte se náhražkám a konzervantům, které jídlo degradují.

Jaké jsou výhody krabičkové diety od specializované firmy?

Pokud s krabičkovou dietou začínáte a nemáte s ní žádné zkušenosti, je pro vás objednání diety jednoduchá a smysluplná volba. Krabičky jsou schvalované nutričním poradcem. Strava má správné složení i poměr tuků, sacharidů a bílkovin. Jídlo vám bude firma vozit domů nebo do práce připravené a nemusíte mít starost, co ten den budete jíst. Skvělá volba, pokud máte málo času a jste pracovně nebo rodinně vytížení. Jídlo je vyvážené, pestré a chutné. 

Kolik s krabičkovou dietou můžete zhubnout?

Na každého člověka působí krabičková dieta odlišně. Je to velice individuální a nedá se to říci obecně. Někdo hubne rychleji, někdo pomaleji. Pouhý odhad je 0,5 až 1 kg za týden. Měli byste si stanovit reálný cíl a ten se snažit naplnit.

Jaké jsou nevýhody krabičkové diety?

Mezi největší nevýhodu patří bezesporu cena diety, která může leckoho odradit. S objednáváním hotových jídel můžete pouze začít a po čase si již budete jistí, jak chody plnohodnotně skládat a v jak velkých porcích je jíst, abyste se cítili sytí. Udržení postavy tak, jak je vám příjemné, pro vás bude poté hračka. Proto základní vklad nemusí být na škodu ba naopak. U diety, kterou si doma budete připravovat sami, je jednoznačně negativem náročnost přípravy jídel, která může být v začátku nepříjemná a demotivující.

Jaké druhy diet krabičky na míru nabízí?

pro zdravý životní styl – strava s vysokým obsahem zeleniny a ovoce, s vyváženým poměrem živin

vegetariánské – bezmasá strava založená na rostlinných jídlech

veganské – bezmasá, bezvaječná a bezmléčná strava

pro kojící matky – speciální dieta s vyváženým poměrem živin pro kojící matky a jejich děti

keto dieta – neboli nízkosacharidová strava, založená na vyšším poměru bílkovin a tuků ve stravě, s minimem sacharidů

proteinová dieta – zaměřená na redukci váhy, s vysokým podílem proteinů (maso, mléčné výrobky aj.)

pro sportovce – speciálně upravená strava s vysokým obsahem bílkovin

Jak vybrat nejlepšího dodavatele krabičkové diety?

Zkuste vybrat takového, který nabízí dietu dle vašich preferencí. Dále se můžete nechat navést referencemi, které má dodavatel uvedené na webu. Pomoci vám mohou hodnocení na firemních profilech ve vyhledávači Google či ve firemním katalogu firmy.cz. Dalším důležitým parametrem je jistě doba dojezdu služby, aby se co nejvíce zachovala čerstvost jídel. A dále cena diety a zda má společnost i nějaké benefity navíc, např. k ruce nutričního terapeuta v případě potřeby, cvičící plán, konzultace v ceně a další.

Rozhodně je skvělé, pokud máte osobní doporučení od přátel nebo rodiny a o firmě již něco víte.

Dejte krabičkové dietě šanci

Krabičková dieta vám může pomoci se zorientovat, jak se správně a zdravě stravovat. Tedy základem je pravidelnost a efektivita v podávání jídel. Důležité je, proč chcete s krabičkovou dietou začít a jaká je vaše vnitřní motivace. Zda vám jde o základy zdravého stravování nebo o redukci váhy či udržení kondice. Váš cíl by měl být realistický a udržitelný. Pro dlouhodobé držení diety bude skvělé, pokud ji s vámi bude držet člen rodiny nebo kamarádka, se kterou budete moci o stravování mluvit a vzájemně se podporovat. Pokud vytrváte, výsledky se jistě dostaví. Záleží, kterou dietu si vyberete a proč s ní chcete začít. V začátcích je určitě dobré si nechat krabičky dovážet specializovanou firmou, kterou máte ověřenou buď z blízkého zdroje nebo jste se rozhodli dle referencí uvedených na webu. V případě, že si jste již jistí, jak mají krabičky zhruba vypadat a co mají obsahovat, můžete se na ně doma vrhnout svépomocí. Ušetříte a může vám to dodat inspiraci pro domácí vaření pro celou rodinu.