13 důvodů, proč (ne)začínat s keto dietou

Dieta při které vysazujeme sacharidy a nahrazujeme je bílkovinami a tuky. Je to dieta pro zdravé a rychlé hubnutí. Proč keto dietu držet?

KetoMix - nejlepší keto dieta

Vítěz srovnání keto diet.
Nejlepší poměr ceny a kvality u zmiňovaných keto diet.
Keto dieta je dieta při které vysazujeme sacharidy a nahrazujeme je bílkovinami a tuky. Je to dieta pro zdravé a rychlé hubnutí. Váhové úbytky jsou při keto dietě vysoké a spokojenost či recenze také. Sacharidy se při této dietě vysazují za účelem ketózy – což je právě ten efekt rychlého hubnutí. Ketóza je přirozený stav, do kterého se naše tělo dostane, když nemá sacharidy. Naše tělo totiž za normálních okolností používá jako zdroj energie glukózu, která se záskává právě ze sacharidů. Pokud tělu sacharidy odepřeme, musí si najít jiný zdroj energie – tuky. A to jak tuky z potravy, tak naše tělesné tukové zásoby. To je ketóza a také je to důvod, proč je keto dieta tak rychlá a účinná.

9 důvodů proč začít s keto dietou

1. S keto dietou se rychle hubne

To je asi jeden z hlavních důvodů, proč s keto dietou vůbec začít. Rychlost hubnutí při držení keto diety je opravdu veliká a váhové úbytky také. Proto, pokud se vám stále nedaří zhubnout, zkuste si o keto dietě něco pozjišťovat. Mohla by to pro vás být ta pravá cesta.

2. Je to zdravá cesta ke krásné postavě

Spousta diet je velmi striktních, až drastických a nezdravých. Keto dieta není jedna z nich. Jde o zdravou cestu k vysněné postavě. Ketóza, do které se tělo při dietě dostane, je přirozený stav našeho organismu.

3. Nemusíte hladovět

To souvisí s tím, že je to zdravá dieta. Při spoustě jiných diet musíte hladovět a vyhýbat se téměř všem potravinám. Tak tomu u keto diety není. Sice vysazujete sacharidy, ale jíte 5x denně a tak hlad mít určitě nebudete. Naopak, to by pro dietu nebylo dobré.

4. Odnaučíte se mlsat

Říkáte si někdy, že byste už konečně chtěli zvítězit nad mlsným jazýčkem? Přestat mlsat je těžké. Přece jen je v dnešní době tolik dobrých pochutinek. Při držení keto diety se to pravděpodobně odnaučíte.

5. Zvítězíte nad cukrem

Stejně, jako se při keto dietě odnaučíte mlsat, zizí pravděpodobně i vaše chutě na sladké. Víte, že se na cukru jednoduše vytváří závislost? Při držení keto diety cukr vysazujete. A za dobu držení diety si na cukr vaše tělo odvykne. Pokud tedy keto dietu dodržíte, pravděpodobně si tím zbavíte i chutí na sladkosti.

6. Okolí si toho všimne

Věřte, nebo ne, okolí nás vždy bude posuzovat a porovnávat. Ať už o půjde o kolegy v práci, klienty, nebo třeba jen lidi na ulici. Když keto dietu dodržíte, změní se i vaše postava. A lidé kolem vás si toho všimnou.

7. Budete na sebe moct být pyšní

Nejen že si toho všimne okolí, to vás vlastně nemusí ani tak moc zajímat. Co je ale velice důležité – vy sami si budete moct říct “zvládl jsem to”. A to je k nezaplacení.

8. Budete se cítit lépe

Když budete vypadat podle svých představ, začnete se pravděpodobně cítit o mnoho lépe. Opadne vám jedno břemeno. Nebudete se stydět ukazovat v plavkách, nebo třeba chodit na skupinová cvičení. Naopak, budete se chtít ukázat světu. A když budete spokojení sami se sebou, budete se i o mnoho lépe cítit.

9. Zvýší se vám sebevědomí

Jestliže budete vypadat lépe a cítit se lépe, pravděpodobně se vám i zvýší sebevědomí. A to povede k celkové větší pohodě a menšímu stresu.

4 důvody proč s keto dietou nezačínat

1. Je to docela změna

Keto dieta je jiný styl stravování, na který jste asi do teď zvyklí. Je tedy potřeba se připravit na velkou změnu. Pro někoho, kdo má rád svoje pohodlíčko tak keto dieta může být příliš velká změna.

2. Chce to trochu pevné vůle

Obzvláště ze začátku si budete muset odepřít něco, co byste si normálně neodepřeli. Třeba zákusek, čokoládu, nebo klidně krajích chleba – sacharidy. Časem vám chutě na sladké zmizí, ze začátku však bude potřeba pevná vůle.

3. Vyšší jednorázová investice

Neboli cena keto diety. To může někoho odradit. Pamatujte však na to, že přestože keto dieta stojí několik tisíc korun, platíte za jídlo. A když si keto dietu zakoupíte, nebudete muset následující týdny až měsíce jídlo kupovat. Peníze zaplacené za dietu se vám tak vlastně vrátí.

4. Ne každému musí dieta sedět

Každý z nás je jiný a některým prostě vysazení sacharidů nemusí sedět. Sacharidy totiž nejsou všechny špatné. Pro účinnost keto diety je však třeba je komplet vysadit. A to nemusí každému z nás vyhovovat.

KetoMix - nejlepší keto dieta

Vítěz srovnání keto diet.
Nejlepší poměr ceny a kvality u zmiňovaných keto diet.

Sečteno podtrženo

Keto dieta je velice rychlý a efektivní způsob jak zhubnout. Pokud jste již vyzkoušeli všechno, ale stále jste nenašli způsob, jak se dostat k vaší vysněné postavě, můžete vyzkoušet právě keto dietu. Pokud ji dodržíte, pravděpodobně budete velmi spokojení.