10 důležitých zásad při keto dietě

KetoMix - nejlepší keto dieta

Vítěz srovnání keto diet.
Nejlepší poměr ceny a kvality u zmiňovaných keto diet.
Keto dieta je dieta při které vysazujeme sacharidy a nahrazujeme je bílkovinami a tuky. Je to dieta pro zdravé a rychlé hubnutí. Váhové úbytky jsou při keto dietě vysoké a spokojenost či recenze také. Sacharidy se při této dietě vysazují za účelem ketózy – což je právě ten efekt rychlého hubnutí. Ketóza je přirozený stav, do kterého se naše tělo dostane, když nemá sacharidy. Naše tělo totiž za normálních okolností používá jako zdroj energie glukózu, která se záskává právě ze sacharidů. Pokud tělu sacharidy odepřeme, musí si najít jiný zdroj energie – tuky. A to jak tuky z potravy, tak naše tělesné tukové zásoby. To je ketóza a také je to důvod, proč je keto dieta tak rychlá a účinná.

1. Zjistěte si, co to keto dieta je

Pokud jste ještě s keto dietou nikdy nepřišli do kontaktu, zásadou číslo jedna je zjistit, co to keto dieta vlastně je. Ve zkratce je to dieta, při které vysazujeme sacharidy za účelem rychleho hubnutí. Je to zdravá metoda. Je toho ale mnohem více. Proto si vaši nastávající dietu důkladně prostudujte.

2. Připravte se na změnu

Keto jídelníček je prostě velice odlišný od toho klasického. Proto je určitě vhodné připravit se na to, že vaše strava od teď prostě vypadat dost odlišně. Budete muset změnit své návyky, například žádný dortík v neděli po obědě, žádné chipy večer u televize a podobně. Když se na takovou změnu připravíte, budete pak méně překvapení.

3. Neporušujte dietu

Velice důležitá zásada! Když už s keto dietou začnete, tak dietu neporušujte. Neříká se to jen tak, ale skutečně, když si v průběhu diety dáte sacharidy, vypadnete z ketózy. A poté bude zase nějakou dobu trvat, než se do ketózy zpět dostanete. Zpomalujete tak své hubnutí. Proto tu keto dietu zkuste vážně neporušit.

4. Berte keto dietu jako zlepšení životního stylu

Zkuste změnit celkově svůj pohled na jídelníček a životní styl. To je v podstatě to, co se vás mimo jiné keto dieta snaží naučit – změnit pohled na to, jak a co jíst. V průběhu diety tedy nemyslete pouze na to “až budu mít o 10 kilo méně”, ale i na to “až se budu cítit lépe a budu zdravější” – berte keto dietu jako celkový krok k lepšímu životu.

5. Zjistěte, jaké jsou keto potraviny

Vyhledejte potraviny které neobsahují sacharidy. Zjistěte, co vlastně budete moct jíst a z jakých potravin je vhodné vařit. Sacharidy jsou totiž jakožto makroživina ve velké spoustě potravin. 

6. Zjistěte, kde všude sacharidy jsou

Stejně jako předchozí bod, ve kterém radíme zjistit jaké jsou potraviny bez sacharidů, je vhodné i zjistit, co sacharidy obsahuje a případně v jakém množství. Jsou totiž obsažené ve skutečně velké spoustě jídel a potravin.

7. Najděte si restauraci, ve které vaří nějaké keto jídlo

Nemusí to být přímo keto resztaurace, stačí, když tam bude nějaké to keto jídlo. V průběhu diety totiž můžete dostat chuť zajít si na jídlo ven. A když budete vědět kam, bude to mnohem jednodušší.

8. Najděte si alternativy za vaše zvyky

Když už vás čeká taková změna, je dobré říct si, co je pro vás důležité a jak to například nahradit. Chodíte například každé úterý s kamarádkou na zákusek? Vymyslete, co si budete místo zákusku dávat. Tady se hodí dát si například kávu. Dáváte si každou sobotu odpoledne s rodinkou zmrzlinu? Rodinka si ji může dávat dále, ale pro sebe vymyslete alternativu. Například ledový neslazený nápoj, nebo mističku ovoce.

9. Připravte si keto recepty

V průběhu keto diety budete potřebovat vařit nebo připravovat bezsacharidové pokrmy. předem si tak připravte alespoň 5 – 6 receptů, které si můžete vařit. Samozřejmě, čím více, tím lépe, ale na druhou stranu – spoustu se jich můžete naučit v průběhu. Přesto je však dobré mít alespoň něco připraveno.

10. Informujte nejbližší o své dietě

Řekněte rodině a nejbližším přátelům, že začínáte s keto dietou. A nejlépe je i požádejte, ať se vás tedy nesnaží zlákat na dobrůtky. Když je o dietě informujete, budou se vás v ní snažit podpořit a průběh diety tak pro vás bude mnohem jednodušší.

KetoMix - nejlepší keto dieta

Vítěz srovnání keto diet.
Nejlepší poměr ceny a kvality u zmiňovaných keto diet.

Sečteno podtrženo

Zásad při keto dietě je mnohem více. U každého se preference a potřeby navíc mohou lišit. Proto si na začátku nejlépe udělejte seznam a sepiště si, co vše se vlastně teď změní. Hlavně se připravte na změnu a dietu skutečně dodržujte. To jsou asi nejdůležitější body.