Keto dieta na míru: Jak začít a na koho se obrátit?

Jak si sestavit keto dietu na míru? Na co si dát pozor? A jaké produkty můžete pro svoji keto dietu použit?

KetoMix - nejlepší keto dieta

Vítěz srovnání keto diet.
Nejlepší poměr ceny a kvality u zmiňovaných keto diet.

Stále zvažujete, která dieta by mohla být ta správná pro uskutečnění vašeho cíle? Potřebujete zhubnout rychle, bez pravidelného sportování a především bez hladu? Keto dieta může být tou správnou volbou právě pro vás. Jako každé dietní stravování, má i tato dieta stanovena jasná pravidla. Pokud toužíte ubrat pár kil a nechybí vám ta správná motivace, rozhodně stojí keto dieta za vyzkoušení. A co teprve, když je vám vytvořena přesně na míru?

Seznamte se s keto dietou

Keto dieta představuje speciální stravování založené na velmi nízkém příjmu sacharidů. Konkrétně konzumujete v celodenní stravě sacharidy v poměru 10 %, tuky  70 % a bílkoviny 20 %. První dny vaše tělo pociťuje největší změnu. Dostává se do metabolického stavu zvaného ketóza a váha jde rychle a viditelně dolů. Energii, kterou váš organismus dosud běžně využíval z cukrů, získává nyní z ketonů. V této chvíli dochází k efektivnímu spalování a vy máte před sebou tu nejlepší možnou motivaci. Existují čtyři základní typy keto diety.

  • Standardní ketogenní dieta – nejpoužívanější a nejznámější
  • Cyklická ketogenní dieta – při některých sportech nebo součást léčby
  • Cílená ketogenní dieta – především pro sportovce
  • Ketogenní strava s vysokým obsahem bílkovin – při budování svalů

Štěstí přeje připraveným

Myslete především na to, že každá dieta obnáší změnu ve stravování. Připravte se na omezení nebo striktní vyškrtnutí některých pokrmů z vašeho jídelníčku. Vše je ale součástí vaší nové cesty ke štíhlé a zdravé postavě. Vytvořte si jasný přehled o průběhu keto diety, informujte se, jak vypadají jídelníčky, jaký má dieta přesný průběh a zvažte, zda jste ochotni dodržet daná pravidla. S dietou začněte nejlépe v dobrém psychickém rozpoložení, kdy budete schopni čelit prvotním změnám. Motivujte se nebo vyhledejte dietního partnera, se kterým budete procházet a sdílet vaši změnu.

Proč začít s keto dietou

Keto dieta vám pomůže odbourat přebytečný tělesný tuk a pokud jste diabetikem 2.typu, můžete zaznamenat zlepšení stavu a dokonce i dlouhodobé snížení užívaných léků. Po zdravotní stránce je keto dieta chválena také za příznivý vliv u epilepsie, kdy může snížit výskyt záchvatů pacienta. Protože během pár dní vnímáte rychlý úbytek váhy, může být keto dieta perfektní pomůckou ke zvýšení sebevědomí. Jestliže nejste příznivci pravidelného sportování, keto dieta je jasnou volbou, kdy není nutný zvláštní pohyb. Je nutné si ale uvědomit, že například jen každodenní chůze může být velmi prospěšná pro vaše tělo i duševní zdraví. Jídelníček s keto dietou je vyvážený, dostatečně vás zasytí a i při omezení některých potravin dokážete sestavit chutná jídla pro každý den, aniž byste museli počítat kalorie nebo potraviny vážit.

Proč keto dietu zvážit

Uvědomte si, co od diety očekáváte, jestli máte stanovené reálné cíle a zda je keto dieta vhodná ze zdravotního hlediska právě pro vás. Pokud máte pochybnosti, vždy konzultujte svůj zdravotní stav s lékařem. Někomu nemusí vyhovovat omezení určitých potravin. Je podstatné si uvědomit, že vašemu tělu budou během diety chybět potřebné vitamíny a minerály. Užívejte doplňky stravy, které vám chybějící složky jednoduše pokryjí. Problém s keto dietou by mohli pocítit vegetariáni nebo vegani. Je sice o něco náročnější sestavit výživný jídelníček v případě dalšího omezení, ale možné to určitě je. 

Nežádoucí účinky a jak je řešit

Vlivem rychlého poklesu sacharidů ve vaší stravě může především v prvních dnech docházet k některým nežádoucím účinkům. Pokud se předem připravíte, nemohou vás překvapit a budete jasně vědět, jak je omezit nebo jim dokonce předejít.

Sacharidová chřipka

Nejběžnějším projevem snížení sacharidů ve stravě bývá stav podobný běžné chřipce. Může se projevit bolestí hlavy, nevolností, nespavostí nebo zápachem z úst.

  • dodržujte dostatečný pitný režim
  • doplňujte vitamíny a minerály
  • odpočívejte a dbejte na kvalitní spánek

Křeče

Ranní a noční křeče nohou mohou provázet dietní režim z důvodu nedostatku hořčíku v těle.

  • zajistěte přísun hořčíku a dodržujte pitný režim

Zácpa

Kvůli chybějící vláknině ve stravě se můžete setkat s problémy se zažíváním.

  •  dodržujte pitný režim
  • užívejte probiotika

Co bude obsahovat jídelníček

Váš jídelníček s keto dietou bude složený převážně z potravin s nízkým obsahem sacharidů. Především budete konzumovat maso, vejce, ryby, sýry, zeleninu s nízkým obsahem sacharidů, ořechy, semena a zdravé tuky. Po dobu keto diety zapomeňte na sladké nápoje, bonbóny, pečivo, obiloviny, luštěniny, většinu ovoce i alkohol. V případě jídelníčku přímo na míru můžete využít produkty snadné na přípravu a obsahující veškeré živiny pro vaše tělo. 

Plánovat nebo si nechat naplánovat

Keto jídelníček na míru si můžete sestavit sami. Potřebujete k tomu dostatek informací, názorné ukázky několika dní s keto stravováním a odhodlání plánovat dopředu alespoň na několik dní. Na internetu najdete všechny informace, které vám usnadní vytvořit jídelníček přizpůsobený vašim možnostem i chuti. 

Jestliže ale plánování není vaším koníčkem a chcete si celkově vaši cestu usnadnit, máte možnost využít odborných rad výživových poradců. Nabídnou vám osobní jídelníček i přístup po celou dobu vaší diety. Berou v úvahu vaše pracovní a časové vytížení, zdravotní stav i stanovený cíl. Můžete také využít speciální produkty navržené pro snadnou a rychlou přípravu, které jsou dostatečně výživné a nepostrádají ani důležité vitamíny a minerály. Zvolit si většinou můžete z několika druhů a příchutí a nemusíte se starat o nákup potravin ani zajištění doplňků. 

Obraťte se na profesionály

Keto jídelníček na míru můžete přenechat odborníkům, kteří vám sestaví přesný a osobní stravovací plán. Předáte jim základní informace o sobě, o vašem vytouženém cíli a obdržíte návrh na několikatýdenní stravovací režim. Profesionální firmy nabízí mnoho výhod, pokud jim svěříte svou důvěru. Většinou průběh nefunguje tak, že vám výživový poradce představí jídelníček, prodá své produkty a dá sbohem. Naopak máte možnost se v průběhu vaší cesty na odborníky kdykoliv obrátit s dotazy nebo dokonce pokud potřebujete trochu povzbudit. Informujte se ve vašem městě nebo na internetu a vyberte si jednu z mnoha odborných firem nebo výživových poradců. Samozřejmě je tento proces finančně náročnější, než si vytvořit stravovací plán svépomocí. Tato investice ale může být tou nejlepší volbou právě pro ty, kteří si chtějí být jisti, že keto dieta bude sestavena opravdu dobře, efektivně a bez jojo efektu.

KetoMix

S KetoMix proplujete dietou bez hladu, snadno a s podporou 7 dní v týdnu. Můžete využít produkty, které jsou přizpůsobeny vašemu osobnímu jídelníčku. Příprava je snadná, rychlá a vám ušetří čas strávený v obchodě a kuchyni. Webové stránky KetoMix jsou naplněny důležitými informacemi, najdete zde recepty důležité při keto stravování a využít můžete i věrnostního programu. 

KetoFit

Firma KetoFit je navržena převážně pro ženy a produkty jsou doplněny důležitými vitamíny a minerály. Nejen, že hubnete, ale jako bonus si můžete vylepšit stav vlasů, nehtů a pleti. Jídelníček je vám navržen po výpočtu BMI kalkulačky a můžete si zvolit dietní balíček na celé období. K dispozici máte samozřejmě podporu výživových poradců i e-book zdarma. 

KetoMix - nejlepší keto dieta

Vítěz srovnání keto diet.
Nejlepší poměr ceny a kvality u zmiňovaných keto diet.

Vaše tělo, vaše dieta

Ať už se rozhodnete pro výživového poradce nebo odbornou firmu, která vám na dálku vytvoří osobní keto plán, mějte na paměti, že především vy jste ten hlavní hrdina této nové cesty. Pokud budete věřit a mít dostatek odhodlání, vše vám půjde snadněji. Keto dieta znamená změnu a každá změna je v prvních dnech nejtěžší. Zatněte zuby, vydržte a užívejte si tento proces k vaší vytoužené postavě.